دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ- گروه صنایع پلیمریزاسیون
گروه صنایع پلیمریزاسیون

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها
فعالیت آموزشی و پژوهشی گروه پلیمریزاسیون از سال ۱۳۹۱ در دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز شده است. هدف اصلی از تاسیس این گروه تربیت دانش‌­آموختگانی توانمند و کارآمد در حوزه بالادستی صنایع پلیمر جهت سنتز و تهیه پلیمرهای مورد نیاز در صنایع مختلف بوده است.
دانشجویان پس از اخذ دانشنامه در مقطع کارشناسی مهندسی پلیمر می‌توانند گرایش پلیمریزاسیون در مقطع کارشناسی‌ارشد را انتخاب و توانمندی­های علمی و فنی لازم در این حوزه را کسب نمایند. دانش‌­آموختگان این گروه از توانمندی­های بالایی در زمینه سنتز و تهیه پلیمرها برخوردار بوده و به همین جهت می­توانند در گستره وسیعی از صنایع فعالیت نمایند. ایران با دارا بودن ذخایر غنی نفت و گاز، دارای پتانسیل بالا جهت تولید مواد پلیمری با ارزش افزوده بالا می‌باشد. لذا، فارغ‌التحصیلان این رشته قادر هستند که در صنایع پتروشیمی و همچنین صنایع پائین دستی اقدام به تولید مواد جدید نمایند. شایان ذکر است که در بخش پژوهشی و پروژه‌­های تحصیلات تکمیلی این گروه با نگاه به نیازهای علمی و فناورانه صنایع مختلف تعریف و اجرا می­شود و به همین جهت دانش‌­آموختگان دوره­‌های تحصیلات تکمیلی آن از قابلیت بسیار بالایی در پیشبرد پژوهش­های حرفه­ای و صنعتی برخوردار هستند.
این گروه مفتخر است که اولین گروه تربیت کننده دانش آموختگان این گرایش بوده و سهم مهمی در تامین نیروی انسانی متخصص صنایع مرتبط با این حوزه در کشور را داشته است.
نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ:
http://aut.ac.ir/find-6.2271.2230.fa.html
برگشت به اصل مطلب