کتاب «مبانی مهندسی پلیمریزاسیون»، تالیف آقای دکتر وحید حدادی اصل موفق به کسب عنوان کتاب برتر دانشگاهی شد

 | تاریخ ارسال: 1402/9/6 | 

مجموعه کتاب ۶ جلدی مبانی مهندسی پلیمریزاسیون، تالیف استاد نمونه کشوری آقای دکتر وحید حدادی اصل عضو هیات علمی دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در چهارمین دوره انتخاب کتاب برگزیده دانشگاهی از سوی انجمن فرهنگی ناشران مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر وحید حدادی اصل استاد نمونه کشوری دانشکده مهندسی پلیمر دانشگاه صنعتی امیرکبیر توضیحی در خصوص مجموعه کتاب ۶ جلدی مبانی مهندسی پلیمریزاسیون ارائه داد و گفت:  این کتاب مجموعه ای به عنوان مبانی مهندسی پلیمریزاسیون است من سال ۷۵ که وارد دانشگاه صنعتی امیرکبیرشدم کتابی به نام «شیمی پلیمر» راترجمه کردم سپس شروع به تالیف دستاوردهای علمی خود شدم که تاکنون حدود بیست عنوان کتاب چاپ کردم که در این میان شروع کردم به نگارش مجموعه کتابی که اگر کسی هیچ اطلاعاتی از مواد پلیمری ندارد و قصد دارد واحدی را تاسیس کند بتواند یک مجموعه ای را در اختیار داشته باشد.
وی در ادامه تصریح کرد: به همین جهت در این کتاب ۶ جلدی ، جلد اول در دو بخش است  که در مورد تکنولوژی پلیمرها است در خصوص آگاهی عمومی در رابطه با کاربرد پلیمر و کاربرد مواد پلیمری و آشنایی با این مواد است حتی تاریخچه پلیمر نیز در این کتاب ذکر شده است.
این استاد دانشگاه صنعتی امیرکییر تاکید کرد:  جلد اول  برای آشنایی صنعت و فرهنگ عمومی با مواد پلیمری اختصاص یافت. جلد دوم در دوره کارشناسی دانشگاه ها، جلد سوم برای دوره کارشناسی ارشد و جلد چهارم نیز برای دوره دکتری تالیف شده است.
وی تاکید کرد: جلد پنجم کتاب نیز به علت جدید بودن بحث نانو و نانو پلیمرها نوشته شده است. این جلد طی دو سال گذشته رتبه اول دانشگاه را به عنوان کتاب برتر کسب کرد. 
این عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه ادامه داد:  این کتاب ها در حدود ۴۴۰۰ صفحه است که خود بنده نوشته و تایپ کردم در حقیقت این کتاب ها تصنیف است چرا که بیش از ۶۰ درصد مراجع آن برای خود من است. به همین جهت در انجمن ناشران به عنوان کتاب منتخب فنی و مهندسی و یکی از پر فروش ترین کتاب ها در صنعت پلیمر ایران است.
دکتر حدادی اصل در ادامه تاکید کرد: جلد اول کتاب ۴ بخش در ۳۳ فصل و ۱۷۶۰ صفحه، جلد دوم ۵۰۰ صفحه و ۵ فصل، جلد سوم ۱۴ فصل و ۸۸۲ صفحه، جلد چهارم ۱۳ فصل و ۵۲۶صفحه و جلد پنجم هم در ۲۰ فصل و ۷۲۶ صفحه تالیف شده است.


گفتنی است:جلد اول (بخشهای اول و دوم در یک جلد و بخشهای سوم و چهارم در یک جلد دیگر) با عنوان تکنولوژی های پلیمرها، جلد دوم با عنوان واکنش های پلیمریزاسیون، جلد سوم روش های پلیمریزاسیون، جلد چهارم طراحی راکتورهای پلیمریزاسیون و در نهایت جلد پنجم نیز با عنوان نانو پلیمرها و نانو کامپوزیت های پلیمری تالیف شده است که از سوی انجمن فرهنگی ناشران به عنوان کتاب برگزیده انتخاب و تقدیر شد.
همچنین در گذشته نیز این کتاب به عنوان کتاب برتر منتشر شده دانشگاه صنعتی امیرکبیر از سوی رییس دانشگاه مورد تقدیر قرار گرفت.

عکس‌ها را در ادامه ملاحظه نمائید:


CAPTCHA

دفعات مشاهده: 345 بار   |   دفعات چاپ: 56 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر