افتتاح مرکز نوآوری – تخصصی دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری

مرکز نوآوری – تخصصی دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ، با حضور جناب آقای دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و جناب آقای دکتر معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح شد.
ایجاد مراکز نوآوری و فناوری از دو سال گذشته در دانشکده‌­های مختلف دانشگاه  صنعتی امیرکبیر آغاز شد. هدف از ایجاد چنین مرکزی در دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ، حمایت، تقویت و ترویج فرهنگ و اخلاق کار آفرینی خواهد بود و تلاش بر آن است که این مرکز بتواند ضمن ارتباط با صنایع خلاق، موجبات تسهیل تجاری سازی یافته‌­های علمی اعضای هیات علمی و توسعه و ترویج فرهنگ نوآوری در میان دانشجویان را فراهم آورد. در این مرکز فعالیت­های مربوط به پیش رشد گروه های نوآور با در اختیار قرار دادن فضای کار اشتراکی و حمایت های آموزشی لازم انجام می شود و پس از این مرحله، گروه هایی که به بلوغ لازم رسیده‌­اند، امکان استقرار در برج فناوری ابن سینا و برج فناوری شماره ۲ دانشگاه و امکان جذب سرمایه گذار بخش خصوصی را خواهند داشت.
جهت راه اندازی و تجهیز مرکز نوآوری- تخصصی دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ، معاونت علمی و  فناوری ریاست جمهوری کمک های خوبی داشته اند به نحوی که فضای فیزیکی و بخشی از نیازها از سوی دانشگاه تامین و تجهیز مراکز با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام شده است.
تلاش بر آن است که با راه اندازی این مرکز، امکان ارتباط و همکاری هرچه بیشتر، میان این دانشکده و صنایع پیشگام کشور در حوزه صنعت پلیمر و رنگ فراهم شود.

   

                                       


 CAPTCHA
دفعات مشاهده: 761 بار   |   دفعات چاپ: 29 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر